Finance
Sodros duomenų analizė
Darbo tikslas ir hipotezės
Darbo tikslas - išanalizuoti vidutinį darbo užmokesčio bei apdraustųjų skaičiaus kaitą 2018 - 2024 metais. Panagrinėti kaip pasiskirsčiusios įmonės Lietuvoje pagal dydį ir veiklas.
Hipotezės:
Vidutiniai darbo užmokesčiai didmiesčiuose yra didesni, lyginant su mažesnėmis savivaldybėmis;
Informacinių technologijų sektoriuje vidutiniai atlyginimai didesni nei kituose sektoriuose;
Daugiausiai stambių įmonių yra gamybos sektoriuje;
Stambios įmonės moka didesnį vidutinį darbo užmokestį nei mažesnės įmonės.
Išvados:
Vidutiniai darbo užmokesčiai didmiesčiuose yra didesni, lyginant su mažesnėmis savivaldybėmis.
Hipotezė pasitvirtino. Duomenys rodo, kad didmiesčiuose vidutiniai darbo užmokesčiai yra aukštesni nei mažesnėse savivaldybėse. Tai gali būti dėl didesnio ekonominės veiklos intensyvumo ir didesnės paklausos kvalifikuotai darbo jėgai didžiuosiuose miestuose.
Informacinių technologijų sektoriuje vidutiniai atlyginimai didesni nei kituose sektoriuose.
Hipotezė nepasitvirtino. Nors informacinių technologijų sektorius yra antras pagal vidutinį atlyginimą (2869.26 Eur), pirmoje vietoje yra finansinė ir draudimo veikla, kur vidutinis darbo užmokestis siekia 3053.51 Eur.
Daugiausiai stambių įmonių yra gamybos sektoriuje.
Hipotezė pasitvirtino. Analizuojant įmonių pasiskirstymą Lietuvoje pagal sektorius, nustatyta, kad gamybos sektorius yra tas, kuriame yra daugiausia stambių įmonių. Tai gali būti siejama su tuo, jog gamybos sektorius reikalauja didesnės darbo jėgos, todėl čia yra didesnė stambių įmonių koncentracija.
Stambios įmonės moka didesnį vidutinį darbo užmokestį nei mažesnės įmonės.
Hipotezė pasitvirtino. Analizė parodė, kad stambios įmonės moka didesnį vidutinį darbo užmokestį, palyginti su mažesnėmis įmonėmis. Tai gali būti dėl didesnių išteklių ir finansinių galimybių, leidžiančių stambioms įmonėms mokėti didesnius atlyginimus.