Psichologija

Nuotolinio darbo įtaka darbuotojų psichologinei gerovei

Analizei buvo pasirinktas duomenų rinkinys „Remote Work & Mental Health“. Pagrindinė šio tyrimo hipotezė yra tokia: nuotolinis darbas turi neigiamą poveikį darbuotojų streso lygiui ir psichinei sveikatai. Taigi šios analizės tikslas yra įvertinti, ar nuotolinio darbo sąlygos daro neigiamą poveikį darbuotojų psichinei sveikatai ir bendram pasitenkinimui darbu.

 

Vertinimo kriterijai, pagal kuriuos matuosime hipotezės patvirtinimą ar paneigimą:

  • Streso lygis: Bus tiriama, ar darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu, patiria didesnį streso lygį nei dirbantys vietoje ar hibridiniu būdu.

  • Socialinė izoliacija: Vertinsime, kiek nuotolinis darbas veikia socialinės izoliacijos jausmą ir kokį ryšį tai turi su darbuotojų pasitenkinimu.

  • Psichinės sveikatos sutrikimai: Bus analizuojama, ar dirbant nuotoliniu būdu dažniau pasireiškia tokie sutrikimai kaip nerimas ar depresija.

  • Pasitenkinimas darbu: Nustatysime, ar darbo sąlygos (nuotolinis, hibridinis, vietinis) lemia skirtumus pasitenkinimo darbu lygyje.

  • Prieiga prie psichinės sveikatos išteklių: Bus tiriama, ar prieiga prie psichinės sveikatos pagalbos paslaugų turi reikšmingos įtakos nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų psichinei būklei.


Jeigu analizės metu bus nustatyta, kad nuotolinis darbas didina darbuotojų streso lygį, socialinę izoliaciją ir turi neigiamą įtaką psichinei sveikatai, hipotezė bus patvirtinta. Tačiau jei duomenys rodys, kad tam tikromis sąlygomis nuotolinis darbas neturi neigiamų pasekmių arba net turi teigiamą poveikį, pagrindinė hipotezė bus paneigta.

 

Galutinė išvada:


Apibendrinant analizę, nuotolinis darbas turi įtakos darbuotojų streso lygiui ir socialinei izoliacijai, tačiau psichinės sveikatos sutrikimai, tokie kaip nerimas ir depresija, nebuvo dažnesni nei kitose darbo sąlygose. Nors nuotolinis darbas nepadidino psichinių sveikatos problemų, pastebėta, kad dirbantieji vietoje patyrė didžiausią perdegimo lygį. Prieiga prie psichinės sveikatos pagalbos paslaugų nevisiškai sumažino psichinės sveikatos sutrikimų dažnį tarp nuotoliniu būdu dirbančių darbuotojų. Pagrindinė hipotezė, kad nuotolinis darbas turi neigiamą poveikį darbuotojų streso lygiui ir psichinei sveikatai nepasitvirtino.

Car image
Car image
Car image
Car image
Car image
Car image
Car image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image
Baigiamojo darbo image